Podejrzany o podpalenia wiat śmietnikowych w Nowym Sączu zatrzymany
46-latek z Nowego Sącza podejrzany o podpalenia trzech wiat śmietnikowych i kradzież roweru; grozi mu kara do 5 lat
Dzięki intensywnym działaniom policjantów z Sądeckiej komendy udało się wytypować mężczyznę, który jest podejrzewany o podpalenie trzech wiat śmietnikowych na terenie Nowego Sącza. Mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia oraz odpowie także za wcześniejszą kradzież roweru.
W nocy 30 maja br. nieznany sprawca podpalił trzy wiaty śmietnikowe na dwóch osiedlach miasta. Pożar zniszczył 13 kontenerów na odpady i nadpalił konstrukcje dwóch zadaszeń, co przyczyniło się do strat w wysokości ponad 22 tys. zł.
Nad sprawą intensywnie pracowali policjanci Sądeckiej Komendy. 17 czerwca br. zatrzymali w miejscu zamieszkania 46-letniego mieszkańca Nowego Sącza. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. Grozi za to do 5 lat więzienia, a sąd może wymierzyć wyższy wymiar kary ze względu na to, że czyny miały miejsce w krótkich odstępach czasu i były podobną metodą działania.
Podczas prowadzonych czynności policjanci ustalili również, że mężczyzna jest podejrzany o kradzież roweru górskiego, do której doszło przed jednym z bloków w marcu bieżącego roku.
Źródło: policja.gov.pl