Sądy 22.06.2026

Podejrzany o podpalenia wiat śmietnikowych w Nowym Sączu zatrzymany

46-latek z Nowego Sącza podejrzany o podpalenia trzech wiat śmietnikowych i kradzież roweru; grozi mu kara do 5 lat

Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

Artura Grottgera 50, 33-300 Nowy Sącz

Dzięki intensywnym działaniom policjantów z Sądeckiej komendy udało się wytypować mężczyznę, który jest podejrzewany o podpalenie trzech wiat śmietnikowych na terenie Nowego Sącza. Mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia oraz odpowie także za wcześniejszą kradzież roweru.

W nocy 30 maja br. nieznany sprawca podpalił trzy wiaty śmietnikowe na dwóch osiedlach miasta. Pożar zniszczył 13 kontenerów na odpady i nadpalił konstrukcje dwóch zadaszeń, co przyczyniło się do strat w wysokości ponad 22 tys. zł.

Nad sprawą intensywnie pracowali policjanci Sądeckiej Komendy. 17 czerwca br. zatrzymali w miejscu zamieszkania 46-letniego mieszkańca Nowego Sącza. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. Grozi za to do 5 lat więzienia, a sąd może wymierzyć wyższy wymiar kary ze względu na to, że czyny miały miejsce w krótkich odstępach czasu i były podobną metodą działania.

Podczas prowadzonych czynności policjanci ustalili również, że mężczyzna jest podejrzany o kradzież roweru górskiego, do której doszło przed jednym z bloków w marcu bieżącego roku.

Źródło: policja.gov.pl

KS

Katarzyna Szczęsny

Młodsza redaktorka; prowadzi kronikę policyjną i aktywność w mieście, szybko weryfikując informacje u źródeł.

Więcej artykułów →

Udostępnij: