Ponad 750 g narkotyków zabezpieczonych w Nowym Sączu
Funkcjonariusze z Sądeckiej komendy zabezpieczyli ponad 750 g narkotyków; mężczyzna został tymczasowo aresztowany.
Funkcjonariusze z sądeckiej komendy zatrzymali mieszkańca Nowego Sącza, u którego ujawniono ponad 750 gramów środków odurzających i psychotropowych. Mężczyzna usłyszał zarzuty udzielania i udziału w obrocie znaczną ilością narkotyków. Sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące.
Kilka dni temu, podczas jednej z realizacji policji z Referatu do Walki z Przestępczością Narkotykową, w pomieszczeniach użytkowanych przez mieszkańca Nowego Sącza zabezpieczono ponad 750 gramów środków odurzających i psychotropowych – w postaci marihuany i mefedronu. Narkotyki przechowywane były w piwnicy, w torbie termicznej schowanej między workami z ubraniami.
Podejrzewany został zatrzymany. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego prokuratura postawiła mu zarzuty udzielania i udziału w obrocie znaczną ilością narkotyków. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności, a ze względu na popełnienie tych przestępstw w krótkich odstępach czasu, sąd może orzec wyższy wymiar kary.
Dodatkowo policjanci złożyli wniosek do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i mieszkaniec Nowego Sącza spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie, oczekując na wyrok.
Źródło: policja.gov.pl