Ogólne 23.06.2026

Wizyta czteroosobowej delegacji IPA z Czarnogóry w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu

Nowosądecka policja gościła czteroosobową delegację IPA z Czarnogóry - wymiana doświadczeń i zwiedzanie komendy.

Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

Artura Grottgera 50, 33-300 Nowy Sącz

Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu przyjęła czteroosobową delegację Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA) z Czarnogóry. Spotkanie umożliwiło wymianę zawodowych doświadczeń między służbami obu krajów.

Podczas kilkudniowej wizyty, 20 czerwca br., Czarnogórzanie odwiedzili komendę i spotkali się z Komendantem Miejskim, insp. Adamem Bukańskim.

Szef sądeckiej jednostki przedstawił charakter pracy w Nowym Sączu oraz omówił wybrane aspekty funkcjonowania polskiej policji. Gości interesowały m.in. kwestie związane z monitoringiem oraz konfiskatą pojazdów za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Następnie obecni goście zwiedzili siedzibę komendy, zapoznając się z warunkami służby, flotą pojazdów i sprzętem używanym przez funkcjonariuszy.

Wizyta umożliwiła bezpośrednią wymianę doświadczeń i dobrych praktyk oraz pogłębienie wiedzy na temat organizacji służby policyjnej w obu krajach.

Źródło: policja.gov.pl

KS

Katarzyna Szczęsny

Młodsza redaktorka; prowadzi kronikę policyjną i aktywność w mieście, szybko weryfikując informacje u źródeł.

Więcej artykułów →

Udostępnij: