Wizyta czteroosobowej delegacji IPA z Czarnogóry w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu
Nowosądecka policja gościła czteroosobową delegację IPA z Czarnogóry - wymiana doświadczeń i zwiedzanie komendy.
Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu przyjęła czteroosobową delegację Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA) z Czarnogóry. Spotkanie umożliwiło wymianę zawodowych doświadczeń między służbami obu krajów.
Podczas kilkudniowej wizyty, 20 czerwca br., Czarnogórzanie odwiedzili komendę i spotkali się z Komendantem Miejskim, insp. Adamem Bukańskim.
Szef sądeckiej jednostki przedstawił charakter pracy w Nowym Sączu oraz omówił wybrane aspekty funkcjonowania polskiej policji. Gości interesowały m.in. kwestie związane z monitoringiem oraz konfiskatą pojazdów za jazdę w stanie nietrzeźwości.
Następnie obecni goście zwiedzili siedzibę komendy, zapoznając się z warunkami służby, flotą pojazdów i sprzętem używanym przez funkcjonariuszy.
Wizyta umożliwiła bezpośrednią wymianę doświadczeń i dobrych praktyk oraz pogłębienie wiedzy na temat organizacji służby policyjnej w obu krajach.
Źródło: policja.gov.pl