Wspólny wysiłek policjantów z Sądecczyzny oraz Piwnicznej-Zdroju, wspomaganych przez liczne służby ratunkowe, zaowocował odnalezieniem zaginionego mieszkańca gminy Rytro. Mężczyzna, 73-letni obywatel Ukrainy, został odnaleziony w Szczawnicy, co przyniosło wielką ulgę jego zaniepokojonej rodzinie. Zgłoszenie o zaginięciu wpłynęło poprzedniego wieczora, kiedy to zatroskana rodzina podniosła alarm, obawiając się o los seniora, który opuścił dom nie zabierając ze sobą telefonu.

Akcja poszukiwawcza ruszyła natychmiast, angażując siły zarówno z ziemi, jak i powietrza. W działaniach uczestniczyli funkcjonariusze lokalnych jednostek policji, ratownicy z Grupy Krynickiej i Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, strażacy oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z okolicznych miejscowości, a także Grupa Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz. Nieocenione wsparcie przynieśli również przedstawiciele gminy Rytro oraz Nadleśnictwa Piwniczna.

Poszukiwania, prowadzone w masywach leśnych, kontynuowano zarówno nocą, jak i o świcie następnego dnia. Wielogodzinne, systematyczne przeszukiwanie terenu przyniosło rezultaty około 14:00, kiedy to policjanci otrzymali kluczowe informacje od osoby, która zauważyła zaginionego. Senior, który wędrował z Rytra przez góry, dotarł ostatecznie do Szczawnicy, gdzie został odnaleziony w dobrej kondycji. Słowa wdzięczności kierujemy do każdej osoby zaangażowanej w poszukiwania, których wspólny wysiłek przyczynił się do szczęśliwego finału całej operacji.

Źródło: https://nowy-sacz.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024